Tr | En
Hibrit Çim
HAZIR ÇİM
Rulo çim    Rulo çim; doğal toprak üzerinde yetişen, güçlü kökleri ile büyüme evresini tamamlamış, dayanıklı, yeşil, sık dokuya sahip canlı bir üründür. Kuraklığa, soğuk hava koşullarına, gölgeye ve basmaya dayanıklıdır. Uygulandığı alana hızlı bir şekilde yeşil görünüm verir.

Peyzaj ve spor sahaları için ayrı özelliklere sahip, yıpranmaya dayanıklı, çabuk kardeşlenen ve bölgenin iklim koşullarına uygun tohum varyeteleri ile üretim yapılmaktadır. Tohumlarımız Amerika ve Avrupa menşeilidir. Tüm rulo çim üretimimiz filelidir.

Hazır kalıp rulo çimlerimiz rekreasyon alanlarında, villa bahçelerinde, rezidanslarda, park ve bahçelerde, her türlü peyzaj çalışmalarında, futbol sahalarında, refüjlerde, özel konut projelerinde ve kamusal alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hazır kalıp rulo çimlerimiz Türkiye’nin birçok ilinde kullanılmaktadır. Ankara, Aksaray, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Eskişehir, Sivas, Karaman ve Çankırı başta olmak üzere Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul,  Bolu, Çorum, Kastamonu, Samsun, Sinop, Tokat, Zonguldak, Bartın, Karabük, Afyon, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Kars, Malatya Muş, Tunceli, Van, Iğdır, Burdur, Isparta, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin Siirt, Şanlıurfa, Kilis ve Batman illerinde de hazır kalıp rulo çimlerimiz adaptasyon problemi yaşamadan tüm projelerinizde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

rulo çim

    NEDEN HAZIR ÇİM?

 

  • Döşemesi yapıldığı andan itibaren yeşil görüntü sağlayan hazır rulo çim uygulamasında, tohumlama sistemi ile yapılan çimlendirme çalışmasında yaşanan sorunlar yaşanmaz.
  • Hazır rulo çim; ekonomik, kaliteli, kolay ve hızlı bir çimlendirme yöntemidir.
  • Yabancı ot ve hastalıklardan uzak, sık dokulu ve dayanıklıdır.

 

  • Uygulamayla birlikte, 2 hafta içerisinde köklenme ve kaynama sağlandığında üzerinde gezilebilir, 4 hafta sonra ise spor yapmaya olanak tanır.
  • Mevsim fark etmeksizin yıl boyunca uygulama yapılabilir.
  • Rulo çimin ömrü bakımına bağlı olarak asgari 10 yıldır.
Villa hazır çim

 

Hazır çim bakım

HAZIR ÇİM BAKIMI

– Hazır çim seriminden önce, toprağın uygun ve verimli olması önemlidir.

– Çim serilecek alana, doğal gübre kesinlikle kullanılmamalıdır.

– Çimin seriminden sonra, alana adaptasyon sağlayabilmesi ve kesim yerlerinin çabuk kaynaşması için can suyu verilmelidir. ihtiyacı sık sık gözlemlenmeli ve kurumasına izin verilmemelidir. 1 hafta sonra normal sulama tekniğiyle devam edilebilir

 

– Mevsim koşullarına göre, bahar aylarında günde bir kere, yaz koşullarında ise sabah erken saatlerde ve akşam gün batımına yakın saatlerde sulama yapmak yararlı olacaktır.

– Çimin hızlı kardeşlenmesi ve güneş ışığından yeterince faydalanabilmesi için çimin çok fazla uzamasına izin verilmemeli, zamanında kesimleri yapılmalıdır.

– İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde çimi güçlendirmek ve hastalıklardan korumak için gübre ve ilaç takviyesi yapılmalıdır.

Hazır çim sulama
FBK © 2017 Tüm Hakları Saklıdır

İLETİŞİM
Merkez: Cevizlidere Mah. 1222.Cad. No: 3/18 Balgat/ANKARA
Tel: 0312 473 03 73 Faks: 0312 473 33 03
E-posta: fbk@fbk.com.tr
BİZİ TAKİP EDİN