Tr | En
Hibrit Çim
HAZIR ÇİM
doğal çim Hazır çim; doğal toprak üzerinde yetişen, güçlü kökleri ile büyüme evresini tamamlamış, dayanıklı, sık dokuya sahip, yeşil canlı bir üründür. Kuraklığa, soğuk hava koşullarına, gölgeye ve basmaya dayanıklıdır. Uygulandığı alana hızlı bir şekilde yeşil görünüm verir.

Peyzaj ve spor sahaları için ayrı özelliklere sahip, yıpranmaya dayanıklı, çabuk kardeşlenen ve bölgenin iklim koşullarına uygun tohum varyeteleri ile üretim yapılmaktadır. Tohumlarımız Amerika ve Avrupa menşeilidir. Hazır çim üretimimizin tümü filelidir.

FBK hazır çimleri;  villa bahçelerinde, özel konut projelerinde, rekreasyon alanlarında , park ve bahçelerde, her türlü peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarında, refüjlerde, kamusal alanlarda, başta futbol olmak üzere doğal çim kullanılan tüm spor sahalarında kullanılmaktadır.

Hazır çimlerimiz  başta Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Konya, Karaman , Yozgat, Sivas, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kütahya, Afyon ve Karabük   olmak üzere; İstanbul, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Uşak,  Bolu, Burdur, Isparta, Osmaniye,  Bartın, Zonguldak, Kastamonu, Tokat, Amasya , Samsun, Sinop, Ordu ,Trabzon, Rize, Erzurum, Erzincan,  Ağrı, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Iğdır, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin Siirt, Şanlıurfa, Kilis ve Batman illerinde adaptasyon problemi yaşamadan tüm projelerinizde rahatlıkla kullanılabilmektedir

    NEDEN HAZIR ÇİM?

  • Döşemesi yapıldığı andan itibaren yeşil görüntü sağlayan hazır çim uygulamasında, tohumlama sistemi ile yapılan çimlendirme çalışmasında yaşanan sorunlar yaşanmaz.
  • Hazır  çim; ekonomik, kaliteli, kolay ve hızlı bir çimlendirme yöntemidir.
  • Yabancı ot ve hastalıklardan uzak, sık dokulu ve dayanıklıdır.

 

Villa hazır çim

 

HAZIR ÇİM BAKIMI

– Hazır çim seriminden önce, toprağın uygun ve verimli olması önemlidir.

– Çim serilecek alana, doğal gübre kesinlikle kullanılmamalıdır.

– Çim seriminden sonra, alana adaptasyon sağlayabilmesi ve kesim yerlerinin çabuk kaynaşması için can suyu verilmelidir. Su İhtiyacı sık sık gözlemlenmeli ve kurumasına izin verilmemelidir. 1 hafta sonra normal sulama tekniğiyle devam edilebilir.

 

 

FBK © 2017 Tüm Hakları Saklıdır

İLETİŞİM
Merkez: Cevizlidere Mah. 1222.Cad. No: 3/18 Balgat/ANKARA
Tel: 0312 473 03 73 Faks: 0312 473 33 03
E-posta: fbk@fbk.com.tr
BİZİ TAKİP EDİN