FBK

Peyzaj Çimi

FBK ÇİM

Hazır Kalıp Peyzaj Çimi

FBK, bahçelerinizin ve açık alanlarınızın güzel görünmesi için en kaliteli peyzaj çimlerini sunuyor. Peyzaj çimlerimiz, yıl boyunca çevresel koşullara dayanıklı, sağlıklı ve güzel bir görünüm sağlamak için özel varyete ile üretilir ve yetiştirilir.

Çimlerimiz, yeşil rengi, yoğunluğu ve yumuşaklığı ile herhangi bir açık alana mükemmel bir görünüm kazandırır. Ayrıca, düzenli olarak bakımı yapıldığı takdirde, uzun yıllar boyunca dayanıklılık ve sağlamlık sağlar.

Peyzaj çimleri özel kesim makinası ile küçük rulolar halinde standart 0,45 * 1,10 ebatlarında kesilerek rulo haline gelmektedir.

Her iki rulo 1 m2 ölçüsünde ve  1 palet ile 50 m2 olarak sevk edilmektedir. Özel makinalar ile kesilmesi sebebi ile metrajda sapmalar ve hatalar olmaz.  

FBK olarak, ister küçük bir bahçeniz, ister büyük bir açık alanınız olsun, en iyi ürün ve hizmeti vermek en önemli farkındalığımızdır.

FBK ÇİM

Neden Hazır Çim Tercih Etmelisiniz ?

Hazır çimler uygulama açısından yeşil aksamın tesis edilmesinde;  konforlu, güvenilir, risksiz ve hızlı bir çözüm yoludur. Tohum ekim yöntemine göre, hazır halde homojen yapısı sayesinde tohum – su tasarrufu, kolay bakımı ve uzun vadede ekonomik bir seçenek olması sebebi ile tercih edilmektedir.  

Peyzaj çimleri, yeşil rengi, yoğunluğu ve yumuşaklığı ile herhangi bir açık alanı güzel ve estetik görünüme kavuşturur.

Peyzaj çimleri, düzenli olarak sulama, gübreleme ve biçme gibi basit bakım işlemleriyle kolayca bakım yapılabilir. Bu da, peyzaj çimlerinin kullanımını daha kolay ve pratik hale getirir.

 Peyzaj çimleri, doğal bir habitat oluşturarak ekolojik dengeyi korur ve böcekler, kuşlar ve diğer doğal yaşam formlarının beslenmesine ve barınmasına olanak sağlar.

Hazır çim kalıpları ile tesis edilen bir alan öncellikle hızlı kurulumu sayesinde zaman açısından öne çıkacaktır. Tohum yönteminde yaşanılan kayıp hazır çim ile yaşanmaz. Böylece sulama, tohum, zaman faktörlerini göz önüne alındığında ekonomik bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

FBK ÇİM

Hazır Kalıp Çim İhtiyaçlarınız İçin Bizlerle İletişime Geçin

ÖNCELİĞİMİZ MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ

FBK PEYZAJ ÇİMİ

Peyzaj Çimi Hakkında Sık Sorulan Soruları Derledik

Hazır kalıp çimler, özel olarak minimum 8-9 ay önce ekimi yapılarak yetiştirilen ,özel projeler, açık alanlar, bahçeler ve parklar gibi alanlarda kullanılmak üzere hazırlanan, küçük rulolar halinde kolaylıkla uygulanabilen hazır kalıp çimlere, peyzaj çimi denmektedir.  

Portföyümüzde karasal iklime uygun, dört mevsim çimi olarak bilinen çim türü yetiştirilmektedir. Genellikle 4’lü , 5’li ve 6’lı karışım olarak seçilen tohum türleri ile üretim özenle yapılmaktadır.

Hazır kalıp çim serimi için öncelikle alanın hazırlanması, toprağın düzeltilmesi gereklidir. Çim kalıplarının seriminden sonra hemen can suyu verilmeli akabinde silindir geçilmelidir. Uygulama ve  daha fazla bilgi için bir peyzaj uzmanından yardım almanız önerilir.

Çim kalıpları yerleştikten ve can suyu verildikten sonra normal sulamaya geçmek gerekir. Bu da bulunduğunuz bölge, iklim ve çim altı toprak yapısına bağlı olarak değişmektedir. Çimin su ihtiyacını anlayabilmek için toprağın nem seviyesini kontrol ederek dengede tutacak şekilde bir sulama programı oluşturulmalıdır. Gece sulaması yapılmamalıdır.

Peyzaj çimi bakımı, sulama, gübreleme, çim biçme, yabani ot alma ve düzenli olarak havalandırma gibi işlemleri içerir. Bakım gereksinimleri, çim türüne ve bölgenin iklim koşullarına bağlıdır. Peyzaj çiminizin bakımı için bir peyzaj uzmanından yardım almanız önerilir.